Son Yayınlar

Takip Tuğla Kaplama Sistemi

     
   
Bir Avustralya tekniği olan ‘Takip Tuğla Kaplama Sistemi’ dekoratif ve mimari açıdan yeni bir yöntem sunuyor.

Yöntem galvaniz raylar üzerine, 20 mm kalınlığında ki üstünde ve altında oluklar bulunan %100 ince kilden yapılan tuğlalar yerleştirilerek uygulanıyor. Herhangi bir yapıştırma işlemi uygulanmayan yöntemde montajdan sonra sadece derz uygulaması yapılıyor. Bu yönüyle takip tuğla kaplama sistemi uygulama kolaylığı sağlıyor. Ayrıca yöntem geleneksel yöntemlere göre daha ekonomik. Tuğlanın ince oluşu yöntemin kolaylıkla ahşap çerçeveli duvarlara uygulanmasına olanak veriyor. Tuğlaların Yapı cephesine galvanizli çelik raylar döşenmek suretiyle yapılan bu yöntemde, çelik rayların paletleri yapının cephesini çelik bir kuşak gibi sarıyor.

Vakit nakittir sözünden yola çıkarsak uygulama kolaylığı vakitten kazanç sağlayacaktır. Ayrıca galvaniz raylar rahatlıkla istenilen şekilde üretilebilir. 
Yaygınlaşmasının bir diğer güzel yanı da eskiye duyulan özlemin bu yöntem sayesinde modern mimarilerde uygulanmasıyla giderilebilir olması. Sistem bakıldığı zaman zor bir sistem değil ve sadece yalıtım için değil dekoratif amaçlıda kullanılabilir diye düşünüyoruz. 
Ek olarak hazır şablonlar ile ülkemizde uygulanabilirliği olan bu sistemi mühendis ve mimar arkadaşlarımıza duyuralım. 

Hiç yorum yok

Mühendis Çekmecesi Yorum İlkesi
Link Veren, Hakaret ve Küfür İçerikli, Siyasi Görüş Bildiren veya Reklam Barındıran Tüm Yorumlar Yasaktır.